Gdzie szukać antysmogowej maski dla alergików?

Alergicy są szczególnie narażeni na zawarte w powietrzu szkodliwe pyły. Smog powoduje zaostrzenie objawów choroby i ogólne pogorszenie stanu zdrowia. Jest niebezpieczny zwłaszcza dla dzieci i osób, które dodatkowo zmagają się z innymi chorobami przewlekłymi, na przykład astmą. Jak chronić się przed smogiem?

Smog – problem większości polskich miast

Dawniej smog kojarzył się z wielkimi chińskimi metropoliami. Tymczasem zanieczyszczenia powietrza występują w większości polskich miast. Dotyczą nie tylko Krakowa czy Warszawy, ale również mniejszych miejscowości. Smog jest wyjątkowo niebezpieczny dla alergików. Wywołuje trudności z oddychaniem, może przyczyniać się do rozwoju astmy, jest przyczyną egzemy i innych chorób skóry. Długotrwały kontakt ze szkodliwymi pyłami może nawet wywołać alergię u osób, które wcześniej nie miały jej zdiagnozowanej.

Antysmogowe maski dla alergików – najskuteczniejsza ochrona

Żeby chronić swoje drogi oddechowe przez wnikaniem szkodliwych pyłów, alergicy obowiązkowo powinni nosić maskę przeciwpyłową. Odpowiednie będą dedykowane im maski dla alergików (zobacz modele), które mają skuteczny, mocny filtr i nie powodują kłopotów z oddychaniem. Dostępne w aptekach, sklepach stacjonarnych i internetowych maski dla alergików chronią zarówno przed smogiem, jak i innymi wywołującymi alergie substancjami, np. pyłkami roślin.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Profilaktyka smogu. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *